"ПАМ'ЯТЬ, ЗАКАРБОВАНА НАЩАДКАМИ"

13 трав. 2015
Щоб зберегти дім свій - треба бути господарем, щоб жити у вільній, квітучій Україні – треба бути справжніми патріотами своєї країни. Це все і спонукало учнів Щасливської школи до пошукової роботи, пізнання своєї малої батьківщини та історії розвитку сільської громади, тих людей, які тут проживали і живуть сьогодні.

ільський музей - це стрічка життя щасливчан, це роботящі руки прадідів, прабабусь, дідусів та бабусь, які в усі історичні часи жили і піднімали до життя цю землю, часто вмиваючи її гіркими сльозами, засіваючи молодими життями.

Тож, зібравши цікаві історичні матеріали і порадившись із громадою села, учні школи вирішили долучитися до процесу облаштування сільського музею, ініціатором створення якого став колишній директор школи Погорілий І.П. Відкриття музею було вирішено здійснити до Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Європі.

8 травня 2015 року відкриття історико-краєзнавчого музею села Щасливе відбулося за участі голови Олександрійської районної державної адміністрації Коломійцева А.О., сільського голови Кіцелюк Т.М., голови ради ветеранів Касяненка М.М. та його заступника Погорілого І.П., всіх жителів села та учнів школи.

Почесне право перерізати стрічку надали голові районної державної адміністрації Коломійцеву А.О. та директору Щасливської школи Михайловій С.В., яка і провела для перших відвідувачів екскурсію по музею.

І ще одна знаменна подія запам’ятається сільчанам цього дня - у школі відбулася урочиста лінійка з нагоди відкриття меморіальної дошки почесному громадянину села, учаснику Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, колишньому голові колгоспу Гайдаю Сергію Трохимовичу. Ця людина зробила вагомий внесок у розбудову та розвиток сільського колгоспного господарства, за що дуже вдячні йому односельчани.

З нагоди відкриття дошки прибули з Дніпропетровської області рідні Сергія Трохимовича: дружина, доньки, племінниці, внуки та правнук. На відкритті дошки були присутні голова районної державної адміністрації Коломійцев А.О., сільський голова Кіцелюк Т.М., голова ради ветеранів Касяненко М.М., заступник голови ради ветеранів Погорілий І.П. та жителі села.

Почесне право відкрити дошку надали донькам Гайдая С.Т. Під час лінійки прозвучали спогади про бурхливу громадську діяльність Сергія Трохимовича на благо жителів села.