Форум дослідників пернатих

23 квіт. 2018
Відбулася перша учнівська орнітологічна конференція "Птахи рідного краю"

21 квітня 2018 року на базі Цукрозаводського навчально-виховного комплексу відбулася перша учнівська орнітологічна конференція "Птахи рідного краю", яку організували та провели Українське товариство охорони птахів спільно з відділом освіти Олександрійської райдержадміністрації. У заході взяли участь учні закладів освіти Олександрійського району (із Протопопівки, Косівки, Приютівки, Войнівки) та гості з м.Олександрії і Світловодського району.

Учасників конференції привітали представники Українського товариства охорони птахів Леонід Балацький і Олена Горпинко, методист районного методичного кабінету Лариса Матяш, учителі біології Світлана Лопата і Ганна Велика. У своїх виступах вони наголосили на актуальності дослідження птахів рідного краю, поглиблення творчої співпраці орнітологів та залучення до краєзнавчої роботи якомога більшої кількості зацікавлених людей, яких не вистачає нині серед підростаючого покоління.

Конференцію продовжили вичерпні повідомлення юних орнітологів про птахів рідного краю: поширення, особливості будови, пересування, поведінку, значення в природі та житті людини, широке використання образів птахів в усній народній творчості, літературі, декоративно-ужитковому та образотворчому мистецтвах. Учасники представили власні малюнки, надали фонограми співу птахів.

У заключній частині форуму організатори висловили слова щирої вдячності всім небайдужим учням, які долучились до глибокого вивчення популяцій птахів рідного краю, а учасники поділилися міркуваннями щодо подальшої активізації орнітологічного руху в регіоні, висловили сподівання, що даний захід стане регулярним і гуртуватиме навколо себе кращих дослідників птахів рідного краю.

За цікаві та змістовні виступи юним орнітологам було вручено сертифікати учасників, дипломи та пам’ятні сувеніри.