Лідер і керівник

29 січ. 2018
Поняття "лідер" і "керівник" мають багато спільного

Той і інший організують, спонукають групу на вирішення поставлених перед нею завдань, визначають вибір способів і засобів їхнього вирішення. Разом з тим, ці поняття далеко не тотожні. Виокремлення розходжень та спільностей понять "управління" і "лідерство" і було основним завданням навчального тренінгу на засіданні районної школи лідерів 24 січня. Лідери означили існування у будь-якій організації двох типів відносин - формальних і неформальних; виробили визначення понять «управління» та «лідерство», а також існуючі взаємозв’язки процесів лідерства та управління; попрацювали над характерними відмінностями керівника та лідера; відповіли на запитання анкети «Я в суспільстві» та напрацювали пам’ятку «Риси лідера».

Далі методист Гавриленко Н.І. провела майстер – клас по виготовленню солодкої валентинки до Дня Святого Валентина.

Цього дня на лідерів чекала ще одна цікава зустріч. Учні відвідали виставку Панасюка Миколи Івановича - земляка, випускника Добронадіївської школи, художника, майстра офорту,  члена Національної спілки художників України, яка представлена у приміщенні районного Будинку культури. Яскраву подорож біографічними та творчими сторінками художника і поета М.Панасюка для учнів школи лідерів провела Єфімова Л.О., керівник євроклубу, педагог-організатор Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ст.

Лідія Олексіївна повідала учням історію про тривале - впродовж 11 років!- тісне спілкування  з художником, який кожного приїзду  до села обов’язково зустрічається із школярами, бо впевнений, що мистецтво покликане робити світ кращим. А у 2017 році реалізовано спільний проект  Миколи Івановича, Добронадіївської школи та громади Добронадіївської сільської ради – побачила світ книга «Поезія рідної землі». Саме в школі, під час  зустрічі з учнями та педагогами народилася ідея про створення збірочки про малу батьківщину художника і поета, про людей праці, про коріння, яке живить народ, дає сили вистояти у найтяжчих випробуваннях. Збірка містить вірші та ілюстрації до них Миколи Івановича, архівні фото та історичну довідку про села Добронадіївської сільської ради. Фінансову сторону забезпечили фермери Добронадіївської сільської ради.

Ця  збірочка – це не просто друкований продукт на полиці домашньої чи громадської бібліотеки: це приклад громадянської позиції, це приклад того, що разом можна  робити цікаві і потрібні справи, це приклад виховання   словом і ділом, приклад, як можна писати рядки історії своєї батьківщини та бути самому причетним до неї.

Учні районної школи лідерів із задоволенням передали збірку М.Панасюка «Поезія рідної землі» колективу районного Будинку кул ьтури.