«Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»

22 січ. 2018
Учні Протопопівської та Користівської шкіл взяли участь у "круглому столі" з нагоди Дня Соборності України

22 січня, в честь проголошення злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в 1919 році, відзначається День Соборності. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному, змусити їх служити чужим для них інтересам. Він став етапом становлення і розвитку української державності.

Справжню єдність народу у боротьбі за незалежність продемонструвала світові наша держава 22 січня 1990 року. У розмаїтті жовто-синіх знамен наші сучасники на згадку про проголошення Акту Злуки поєднали живим ланцюгом від Києва до Львова Схід і Захід України.

22 січня 2018 року учні Користівської ЗШ І-ІІІ ступенів завітали до своїх друзів в Протопопівську  ЗШ І-ІІІ ступенів, де взяли участь в роботі круглого столу «Долоні єдності». «Нині ми відзначаємо вже 99-ю річницю Акта Злуки, тож сподіватимемося, що соборна держава Україна, наш працелюбний і мирний народ з непереборним почуттям єдиної родини житиме у спокої, стабільності і процвітанні», - про це говорили під час засідання «круглого столу».

Учитель історії Риженко В.І. розповів про нелегкі шляхи становлення нашої Держави.  Значення «Акта Злуки» виходить далеко за межі політичного і навіть історичного виміру.У ньому сконцентровано могутній національний, моральний і духовний зміст. Попри століття неволі й розділеності між ворогуючими імперіями, українці проявили свою життєву силу й довели світові, що ніхто й ніщо не може упокорити єдиний народ, який прагне свободи й заможного життя у власній державі.

Кожен учасник «круглого столу» висловив свою думку з цього питання. Насамкінець  учні  дружніх шкіл об’єдналися в символічному ланцюзі єдності.