НОВЕ «СУЗІР’Я» СЕНТ-ЛЬЮЇСА

5 трав. 2015

Наприкінці квітня в американському місті Сент-Льюїс відбувся Всесвітній фестиваль робототехніки FLL. На ньому були представлені 200 команд з 80 країн світу, серед яких була і команда України “Constellation” («Сузір’я»). Команду склали учні Олександрійського району, які працюють у гуртку робототехніки при Новопразькому навчально-виховному комплексі: Кісільов Максим, Калашник Тетяна, Якубович Валерій, Благий Дмитро, Марченко Назар, Александров Даніїл (керівник Мітленко Л.О.).

Учні виступали у категорії FLL, яка передбачала кілька видів змагань: зокрема, захист проекту, дизайн рОбота, робота команди, гра рОботів. Кожний вид змагань передбачав ґрунтовну підготовчу роботу юних робототехніків: вони вчились програмувати, планувати свою роботу, взаємодіяти в команді, вивчали англійську мову, адже вона була офіційною мовою фестивалю.

У нелегкій боротьбі команда ”Constellation” виборола перемогу у номінації «Спеціальна суддівська нагорода», вразивши суддів глибиною проведеного дослідження по проекту, злагодженістю роботи команди, неординарним підходом до виконання завдання з робототехніки. Приємно, що українська команда брала участь вперше у таких серйозних робототехнічних змаганнях і стала однією з 33 команд – переможців фестивалю.

Фестиваль був надзвичайно цікавим і грандіозним, адже в ньому брали участь 20000 учасників, 80000 волонтерів допомагали його обслуговувати. Різноманітні заходи в рамках Всесвітнього фестивалю робототехніки FLL дозволили учасникам познайомитись з культурою та традиціями різних країн та знайти друзів. Головним гаслом фестивалю був вислів: «Ти можеш змінити світ!». Юні українські робототехніки своєю роботою в рамках фестивалю довели, що молодь здатна створити краще майбутнє для нашої держави, зробити її могутньою та незалежною.