«Метаморфози паперу»

25 квіт. 2015
Знайомство з орігамі у кожного відбувається ще в дитинстві, хоч багато хто про це й не здогадується. Хто ж вас не складав жабку, яка скаче та кораблика, використовуючи аркуш з зошита, не виготовляв тюльпан з кольорового паперу мамі на 8 Березня? А паперові літачки? Їх було виготовлено за шкільні роки стільки, що й не перерахувати. Також ви користувалися орігамі, навіть ставши дорослими. Для захисту від сонця собі і дітям виготовляли пілотки, а, не маючи посуду, наливали воду в паперову склянку. Все це справжнісіньке орігамі.

В чому ж секрет популярності орігамі? Можливо, в унікальності орігамі, в тому, що воно не схоже на всі інші види мистецтва. А, можливо, його простота і доступність. Адже, для занять орігамі не потрібно ніяких спеціальних пристосувань і дорогих матеріалів – тільки аркуш паперу і руки. А в результаті, в залежності від того, що підкаже уява, в руках може з'явитися будь-яка річ: іграшка, паперова екібана, сувенір, макет архітектурної будівлі та ін.

24 квітня 2015 року у відділі освіти для тих вчителів трудового навчання, хто уже зацікавився мистецтвом, яке прийшло зі Сходу, і для тих, хто ще тільки бажає познайомитися з ним сам і зацікавити своїх учнів, було проведено заняття творчої групи. Під час теоретичної частини вчитель трудового навчання Косівської ЗШ І-ІІІ ст. Шафорост В.В. розкрив  питання  виникнення та розвитку орігамі, його місце і роль у сучасному декоративно-прикладному мистецтві, а також познайомив із різновидами трансформації паперу.

У мехах майстер-класу “Метаморфози паперу” проведено практичне заняття з учасниками. Використовувані методи, прийоми (пояснення, комп’ютерна презентація, демонстрування зразків орігамі, взаємонавчання, обмін досвідом) допомогли опанувати технологію виготовлення модульного орігамі.

Спільна робота сприяла виникненню позитивних емоцій, чудового настрою, бажання удосконалити отриманні вміння та поділитися ними з бажаючими.