ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ «ГРОМАДЯНИН»

15 квіт. 2015
З метою взаємодії із соціальним середовищем, формування соціалізуючих та комунікативних навичок, почуття власної гідності, відповідальності, здатності визначати власну активну життєву позицію учні загальноосвітніх навчальних закладів району разом із педагогічними колективами беруть активну участь у здійсненні Всеукраїнського освітнього проекту «Громадянин».

15 квітня представники учнівських колективів, які зацікавлені у розвитку партнерства із органами місцевого самоврядування, а також ті, що вже мають досвід участі в освітньому проекті  «Молодіжна рада у місцевій громаді», який проводиться в рамках щорічної суспільної акції школярів України «Громадянин», зібралися у відділі освіти обмінятись досвідом роботи та презентувати  нові, змістовні напрацювання.

У представницькому заході взяли участь учні 12 загальноосвітніх навчальних закладів - Войнівської ЗШ І-ІІІ ст., Головківської ЗШ І-ІІІ ст.,  Добронадііївської ЗШ І-ІІІ ст., Користівської ЗШ І-ІІІ ст.,  Новопразької ЗШ І-ІІІ ст.№2, Олександрівської ЗШ І-ІІІ ст., Протопопівської ЗШ І-ІІІ ст., Улянівської ЗШ І-ІІІ ст., Червонокам'янської ЗШ І-ІІІ ст., Щасливської ЗШ І-ІІ ст., Ясинуватської ЗШ І-ІІ ст. та Бутівського НВК.

Михайленко С.Л., головний спеціаліст відділу освіти, наголосила, що громадянські компетентності школярів можуть бути сформовані лише у ході безпосередньої соціальної практики, залучення учнів до громадської діяльності спільно із органами місцевого самоврядування та відзначила, що вміння наших учнів визначати проблеми життя своєї громади, прагнення до участі у їх розв’язанні вже є досить результативними.

Теми представлених проектів:

• «Вони боролись і вмирали за Україну»;
  • «Створення молодіжних відеороликів на соціально важливу тематику»;
  • «Я - людина, значить маю право»;
  • «Квіти на надгробку цивілізації»;
  • «За Україну, за її волю, за честь, і славу, за народ!»;
  • «Щоб зберегти мир, треба вшанувати пам'ять загиблих»;
  • «Історія Східної Олександрійщини»;
  • «Війни хай згинуть в пітьмі»;
  • «Хто такий патріот?»;
  • «Останнім шляхом Кобзаря»;
  • «Я – громадянин»;
  • «Допомога солдатам зони АТО».

Методист відділу освіти Ляшко Н.В., підводячи підсумки, відзначила особливо позитивним те, що учні шкіл району щороку презентують свої суспільні проекти у м. Києві під час проведення заключного етапу Суспільної акції школярів України «Громадянин».

Та найголовніше – це результати реалізації проектів на місцях, серед яких:

• відкриття на будівлі Новопразької ЗШ №2 меморіальної дошки одному із ініціаторів і організаторів поховання Тараса Шевченка на Чернечій горі біля Канева – Григорію Миколайовичу Честахівському;
  • відмова громади села Добронадіївка від використання штучних пластикових квітів на надгробках;
  • моральна підтримка та гуманітарна допомога захисникам країни в зоні АТО;
  • насадження квіткових клумб та скверів пам’яті загиблих від німецько-фашистських загарбників;
  • розробка навчальної програми «Історія рідного краю» (5 клас) та видання навчальних краєзнавчих збірок і посібників;

набуття учнями навичок активних соціальних дій.

Презентації проектів