Освітяни району готові до реалізації завдань НУШ

23 серп. 2018
Нова українська школа

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.
     НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батьки повинні бути  задоволені, відвідуючи школу, адже  в ній пануватиме співпраця та взаєморозуміння.
     1 вересня 2018 року першокласники Олександрійського району прийдуть у Нову українську школу та навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти. Ключовими особами реформи середньої освіти є вчителі, які мають реалізувати зміни – кожен у власному класі. Аби підтримати педагогів на цьому шляху, Міністерство освіти і науки України протягом року звертало увагу на підвищення кваліфікації вчителів – всі, хто навчатиме першачків з 1 вересня цього року, пройшли  перенавчання. У нашому районі – це 25 вчителів
     Наказом МОН була  затверджена типова програма підвищення кваліфікації цих вчителів, що складалася з дистанційного онлайн-курсу на порталі EdEra та трьох очних сесій в обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти, в межах яких спеціально підготовлені тренери закріплювали знання педагогів на практиці.
     Особливу увагу було звернено на інтегроване навчання, форми інтеграції, формувальне оцінювання, технологію портфоліо, самооцінювання та оцінювання товаришем, конструктор навчальної програми, календарне планування.
     З 1 лютого 2018 року та до кінця травня 2018 року – тривала  активна фаза навчання в межах дистанційного курсу на порталі EdErа,  Протягом цього часу на онлайн платформі для проходження  відкривалися  нові модулі, які проходили педагоги. Реєстрація для проходження цього курсу не закінчиться ніколи, курс завжди залишатиметься відкритим та безкоштовним, тому  не лише вчителі, а всі охочі можуть пройти його.
     З 15 лютого до 6 березня 2018 року – на базі Інститутів післядипломної педагогічної освіти проходила перша настановча сесія для вчителів. Вона тривала 2 дні.
     У березні 2018 року – педагоги пройшли  другу очну сесію, що тривала 3 дні.
     У травні 2018 року – проведено фінальну третю очну сесію для вчителів, що тривала 5 днів.
     У 2018-2019 навчальному році Цукрозаводський НВК буде навчати першокласників за комерційним проектом «На крилах успіху». Науковий керівник проекту та автор посібників Анжеліка Цимбалару-головний науковий співробітник відділу інновацій та стратегій розвитку освіти НАПН України, доктор педагогічних наук.
     В рамках проекту адміністрація школи та вчитель 1 класу пройшли відповідну курсову перепідготовку та отримали  всі попередні журнали-посібники, методичне забезпечення та додаткові консультації щодо комплементації програми у 1 класі. Даний проект особливий тим, що він не передбачає відбіркових тестувань, тому діти з різними навичками та готовністю до школи можуть успішно навчатися за даною програмою. Серед учасників проекту є школи розташовані в містах, обласних і районних центрах та в сільській місцевості. Класи мають різну наповнюваність (від 5 до 30 і більше учнів). Долучитись до проекту можна у будь-який час.

Як бачимо, вчителі 1 класів району готові реалізувати завдання Нової української школи з 1 вересня 2018 року. Новий підхід до організації навчання, нові прийоми викладання, різноманітна кількість навчального матеріалу, нове освітнє середовище зроблять навчання дітей, сучасним, цікавим, креативним.