Їх покликав Афган

19 лют. 2018
До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан

Ти – вічний біль, Афганістан,
   Ти – наш неспокій.
    І не злічить глибоких ран
    В борні жорстокішій,
    І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
    Не всі вернулися сини із тих ночей…

15 лютого 2018 року в закладах освіти району пройшли виховні заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан. Запрошені воїни-інтернаціоналісти поділилися спогадами про події афганської війни 1979-1989 рр., звернулися до молоді із закликом бути вірними своїй Вітчизні, гідно захищати її від ворогів.
     У Користівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів школярі зустрілися із жителями селища Приютівка Гуртовим Віктором, Бердником Сергієм, Шингарьовим Володимиром, Фірс Григорієм, головою Олександрійської районної спілки ветеранів війни в Афганістані Валентином Кондрескулом, чия юність виявилася обпаленою війною і жарким афганським сонцем. У кожного з них – своя доля, свій життєвий подвиг. У страхітливому полум’ї війни, серед страшних небезпек, вогню, крові, нелюдського напруження молоді солдати пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, ціну взаємовиручки і взаємопідтримки, склали екзамен на зрілість, мужність і гідність.
     Учні закладу презентували гостям літературно-музичну композицію. Лунали душевні слова про подвиг воїнів-інтернаціоналістів, слова вдячності за їхній з честю виконаний військовий обов'язок.