Самоврядування дітей та учнівської молоді

21 лист. 2017
17 листопада 2017 року в залі відділу освіти відбулося засідання школи лідерів з теми «Самоврядування дітей та учнівської молоді», в якому взяли участь 24 представники учнівського самоврядування закладів освіти району.

Основним питанням засідання був навчальний тренінг «Лідер – це ти». Мета тренінгу: розкрити поняття «лідер», «лідерство» та акцентувати учнів на  визначенні важливих якостей лідера.

В ході тренінгу учасники продовжили знайомство, створили комфортну та емоційну атмосферу, яка сприяла результативній спільній роботі в групі. Кожному учню запропонували «посадити» своє «зернятко-очікування» в «землю».

Для розвитку абстрактного мислення була використана вправа  «30 квадратів». В кінці завдання учасники зробили висновок – в житті важливо не тільки дивитися, але й бачити. Практика показує, що в кожному складному предметі/явищі можна побачити не один, а декілька, десятки і сотні аспектів/характеристик.

Цінності – це те, що особливо вирішальне для людини. Їх усвідомлення та реалізація дають їй можливість сформуватись  як особистості, відчути задоволення від своєї діяльності. Саме на основі цінностей  кожна особистість робить свій власний вибір у житті. Для того, щоб визначити, які цінності важливі для наших лідерів і  була запропонована анкета «Що цінності значать для мене?»

Заключним акордом блоку був афоризм: «Лідерство – це ті повноваження, які не можна делегувати. Його треба прийняти з радістю і нести з честю, або просто відійти в бік.» Учні дійшли висновку, що  справжнє лідерство – це не престиж, влада чи статус. Це – відповідальність.

В кінці засідання лідери означили, що система цінностей в житті людини набуває вигляду внутрішнього стрижня особистості.  Тож їх зернятка - очікування дали паростки.