Обмін досвідом – найкраще натхнення для ефективної роботи

6 черв. 2016
Хронака навчальної практики

2 червня 2016 року на базі Войнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів і Цукрозаводського навчально-виховного комплексу було проведено навчальну практику для вчителів географії та природознавства - слухачів курсів підвищення кваліфікації КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» (керівник практики Людмила Хлань, завідувач науково-методичної лабораторії природничо-математичних дисциплін). Навчальна практика проходила із проблеми «Проектування сучасного уроку в контексті формування ключових компетентностей учнів».

Вчителі географії району поділилися своїми напрацюваннями: слухачам курсів було запропоновано долучитися до трьох змістових векторів через маршрутну карту навчальної діяльності -  інформаційне забезпечення навчального процесу, проектна діяльність вчителя та учнів, сучасні освітні технології навчання.

Вчитель-методист Цукрозаводського НВК Даценко О.В. висвітлив актуальне питання «Формування в учнів системних знань шляхом використання інформаційних паспортів». Колег ознайомлено з інформаційними паспортами навчальних тем з географії, впровадженням в практику роботи педагогічних працівників ефективної системи шкільного інформування.

Однією з найкращих традицій Олександрійського району є краєзнавча діяльність. Вона має глибокі корені, напрацьовані багатьма поколіннями фахівців. Значне пожвавлення цієї роботи спостерігається зі створенням Олександрійського відділення географічного товариства України. Серед основних завдань товариства є поширення та обмін історико-географічною інформацією і знаннями, підтримка краєзнавчих досліджень, сприяння якісній освіті та розумінню значимості краєзнавства владними структурами і громадськістю, поліпшенню якості публікацій географічного змісту. Вчитель-методист Войнівської ЗШ І-ІІІ ступенів Балацький Л.Ю. презентував діяльність Олександрійського відділення товариства, проект «Історія міст і сіл Кіровоградської області» та останні видання із даної теми.

Краєзнавство для учнів навчальних закладів району - це відправна точка захоплюючої подорожі у бурхливе географічне та історичне минуле, стартовий майданчик для польоту фантазії про майбутнє. Адже як відомо – хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього. Цю тему продовжив вчитель вищої категорії Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ступенів Федоров В.М., презентуючи свої напрацювання у ході реалізації міжрегіонального освітнього проекту Олександрійського та Долинського районів «Степові перлини рідного краю».

Змістовним виступом на тему «Формування ключових та предметних компетентностей учнів на основі діяльнісного підходу під час навчальної практики з географії» поділився вчитель-методист Куколівського НВК Шевцов А.О.

Учасники навчальної практики познайомилися із історією населених пунктів, яку презентували працівники та ветерани відділу культури.

Такі спільні заходи дають плідні результати, адже діяльність кожного окремого педагога вносить вагомий внесок у розвиток не лише свого навчального закладу, а й піднімає престиж освіти району, області.