Акція “Громадянин — надзвичайно вдала форма громадянського виховання молоді

22 квіт. 2016
Інформація

Щоб виховати компетентних та відповідальних громадян, не достатньо лише говорити про демократичні цінності та ідеї. Основою виховання громадянськості є активне залучення молоді до розв’язання тих проблем, які стоять перед нашим суспільством.

Тому  19 квітня 2016 року в рамках щорічної Суспільної акції школярів України «Громадянин» учні 11 загальноосвітніх навчальних закладів  зібралися разом, щоб обмінятися досвідом роботи та презентувати  нові, змістовні напрацювання по вирішенню суспільних проблем у громаді. Методист відділу освіти Ляшко Н.В. наголосила, що вирішуючи, на перший погляд, невеликі, але реальні справи своєї місцевої громади, ми  всі робимо реальний внесок у розбудову української держави. Усвідомлення того, що великі справи починаються із маленьких вчинків призводить не лише до конкретних дій, але й до набуття позитивного досвіду громадської співучасті.

Теми представлених проектів, виконаних учнівськими колективами:

• «Патріотизм – потреба України, кожного українця» (Ізмайлівська ЗШ І-ІІІ ст.);
  • «Реабілітовані історією» (Головківський НВК);
  • «Найдавніші будівлі села Добронадіївка» (Добронадіївська ЗШ І-ІІІ ст.);
  • «Підтримай воїна АТО: з Україною в серці» (Користівська ЗШ І-ІІІ ст.);
  • «Святиня Різдва Лева Силенка» (Олександрівська ЗШ І-ІІІ ст.);
  • «Земська спадщина: історія і сьогодення» (Попельнастівська ЗШ І-ІІІ ст.);
  • «Кургани – історико-культурна спадщина рідного краю» (Протопопівська ЗШ І-ІІІ ст.);
  • «Зруйнована спадщина» (Улянівська І-ІІІ ст.);
  • «Свідки давнини» (Червонокам’янська ЗШ І-ІІІ ст.);
  • «Захистимо та примножимо багатство нашого краю» (Андріївська ЗШ І-ІІ ст.);
  • «Храм душ наших» (Цукрозаводський НВК).

На підставі рішення журі визначило кращі проекти за такими номінаціями:

«Змістовний проект», «Доказовий проект», «Інформативний проект», «Результативний проект», «Актуальний проект»,  «Оригінальний проект».

Словами В.О.Сухомлинського: «Я низько вклоняюся тим педагогам, які мають силу та бажання так працювати!», - хотілося б особливо відзначити вчителів історії — наставників учасників акції. Саме вони своїм прикладом, словами, ставленням до роботи надихнули молодих людей до активної суспільної діяльності.

Щербатюк Інна, методист ЦДЮТ