Про проведення ІІ Міжрегіональної конференції

7 квіт. 2016
Відбулася II Міжрегіональна науково-практична конференція «Сучасний стан природоохоронних територій Центральної України»

1-2 квітня 2016 року у селищі Водяне Знам’янської міської ради  на території Чорноліської лісової школи відбулася  II Міжрегіональна науково-практична конференція «Сучасний стан природоохоронних територій Центральної України». Організували конференцію Олександрійський відділ УГТ та Олександрійський районний ЦДЮТ за сприяння Кіровоградського відділу УГТ та Кіровоградського ОІППО ім. В. Сухомлинського. Робота конференції проходила в 2-х напрямках, а саме: «Сучасний стан природоохоронних територій центральної України» та «Звіт і підготовка до ХІІ з’їзду УГТ».

У роботі конференції взяли участь представники з Кіровоградської та Дніпропетровської областей. Зокрема від Кривого Рогу та Софіївського району: Табацький О. В., тема - «Річка Жовтенька – осередок поселень Софіївщини»; Волошина В. В., тема - «Екологічний туризм як перспективний напрямок розвитку туристичної індустрії на Дніпропетровщині»; Килимчук А.Ю., тема - «Потенційні природоохоронні території долини річки Боковенька (в межах Криворізького району)», «Балка Зелена як перспективний ландшафтний заказник» та презентував 2 відеоролики про смт Христофорівку; Волошин В. А., тема - «Проблеми природоохоронних територій місцевого значення».

Від Кіровоградської області виступаючими були представники з Олександрійського та Знам’янського регіонів. Так голова Кіровоградського відділення УТОП Шевцов А.О. виступив з тем «Загальна характеристика природоохоронних територій Олександрійського району» та «Нова природоохоронна територія Бандурівські плавні». Директор Олександрійського районного ЦДЮТ Демченко О.В. презентувала роботу центру «Використання  потенціалу еколого-натуралістичного напрямку  позашкільної освіти у формуванні цінностей особистості». Працівник Чорноліської лісової школи Шевчук Т. розповіла про результати дослідження озера «Болото Чорний ліс». За їхніми висновками озеро має подвійне дно і «утворив» озеро великий  валун під час останнього Дніпровського зледеніння. За хімічним аналізом вода озера придатна для споживання.

Балацький Л.Ю., голова Олександрійського відділення УГТ, розповів про свої дослідження ландшафтного заказника «Велика і Мала скеля» та «Дендропарки центральної України».

Дячук М., секретар Олександрійського відділення УГТ, ознайомила учасників конференції  з роботою Олександрійського відділу УГТ над проектом «Історія міст і сіл Олександрійського району».

За підсумками конференції було прийнято резолюцію, а саме:

1) продовжити роботу по розширенню природоохоронних територій регіону;

2) організувати вимірювання ехолотом озера «Болото Чорний ліс»;

3) організувати екскурсію до Онуфріївського парку та Устимівського дендропарку;

4) започаткувати створення відеороликів про населені пункти та природоохоронні пам’ятки Олександрійщини;

5) продовжити роботу над проектом «Історія міст і сіл України»;

6) направити делегацію від Олександрійського відділення на ХІІ з’їзд УГТ, який відбудеться в травні в м.Вінниці (Балацький Л.Ю., Шевцов А.О., Даценко О.В., Дячук М.В.).

Під час конференції була проведена екскурсія по території Чорноліської лісової школи, яку організувала Т.Шевчук.

Учасники конференції висловлюють щиру подяку Антону Килимчуку,  керівнику Криворізької делегації, завідувачу туристсько-спортивним відділом Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді “Меридіан” (м. Кривий Ріг), та викладачеві Чорноліської лісової школи Тетяні Шевчук за організовану гостинну зустріч учасників конференції.