Атестація – індикатор ефективності роботи навчального закладу

23 бер. 2016
Інформація

Відповідно до перспективного плану атестації загальноосвітніх навчальних закладів, плану роботи відділу освіти на 2016 рік, з метою визначення відповідності дотримання навчальним закладом у своїй діяльності вимог чинних державних стандартів початкової загальної освіти і базової загальної середньої освіти, забезпечення надання якісної освіти та надання організаційно-методичної допомоги адміністрації і колективу з 14 по 18 березня 2016 року проведено атестаційну експертизу Протопопівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

За традицією, адміністрація школи та учні презентували навчально-виховну, позакласну, методичну роботу, окреслили перспективи розвитку навчального закладу.

На презентації були присутні члени експертної комісії, голова Протопопівської сільської ради Клочко О.А., член батьківського комітету Пак О.В., директори: Користівської ЗШ І-ІІІ ступенів Правий В.П. і Косівської ЗШ І-ІІІ ступенів Руденко Л.Г., педагогічний колектив закладу.

У своєму виступі директор школи Бєляєва В.В. ознайомила присутніх з історією закладу, здобутками та успіхами педагогічного й учнівського колективів. Сьогодні Протопопівська загальноосвітня школа надає освітні послуги близько 200 учням. Школярам створені умови для реалізації здібностей на терені пошукової діяльності: у закладі обладнано 11 навчальних кабінетів, комп’ютерний клас, шкільна бібліотека, їдальня, спортивна зала і спортивний майданчик для занять фізичною культурою та спортом, є підключення до мережі Інтернет. Пріоритетними напрямками роботи залишаються – якість знань, зміцнення матеріально-технічної бази, всебічний і гармонійний розвиток особистості.

Адміністрація та шкільний колектив тісно співпрацюють з органами сільського самоврядування, сільським будинком культури та бібліотекою, ТОВ «Ранкове» (Карпусенко Анатолій Михайлович), приватним підприємством “Неємія” (Ахім Дьобріх), фермерським господарством “Пак” (Бурлаков Юрій   Миколайович).

Директор озвучила плани на майбутнє, які сприятимуть підвищенню іміджу закладу. Школа впевнено рухається шляхом європейської перспективи.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Іващенко В.А. висвітлила навчальну роботу, інтелектуальні здобутки педагогів та учнів закладу. У школі працює високопрофесійний, творчий  педагогічний колектив: 19 педагогічних працівників, бібліотекар, практичний психолог, соціальний педагог, медична сестра. Знаком «Відмінник освіти України» нагороджено троє вчителів та трьом учителям присвоєно звання «Старший вчитель», одному - "Вчитель-методист". Вищу категорію мають 11 педагогів, І категорію – 2, ІІ категорію – 2, спеціалістів – 2, бакалавр – 1, молодших спеціалістів – 1. Педагогічний колектив працює над єдиною науково-методичною проблемою «Підвищення ефективності уроку, як основної форми організації навчально-виховного процесу, шляхом використання елементів інноваційних технологій навчання та національно- патріотичного виховання».

З метою пошуку обдарованих дітей та розвитку їх природного, творчого потенціалу в школі працюють хореографічний, декоративно-ужитковий (від Центру дитячої та юнацької творчості), а також предметні гуртки. Налагоджено співпрацю  з Корпусом Миру США в Україні - у школі працює волонтер Алесандрія Хайнес із штату Флорида.

Заступник директора з виховної роботи Циганкова І.П. зупинилася на виховній роботі та виробленню в учнів системи цінностей для досягнення якісно нових результатів освіти. На високому рівні в школі проводяться урочистості, святкування героїчних дат, річниць, визначних подій в історії держави, села. Активно діє учнівське самоврядування та волонтерський загін.

В школі створений музей, який має декілька експозиційних розділів для перегляду: «Природа нашого краю», «Етнографічний куточок», «Історія села Протопопівка», «Історія школи», «Вони захищали Батьківщину», «Афганістан – наша пам'ять – наш біль».

Усі виступаючі неодноразово зауважували, що нинішній стан матеріально-технічного, кадрового забезпечення школи дає можливість досягати високих результатів: з 1990 року 32 випускників закладу нагороджені учнівськими медалями «За особливі досягнення у навчанні» та 7 випускників – «За досягнення у навчанні».

Експертна комісія, до складу якої входять начальник відділу освіти Полтавець О.О., головний спеціаліст відділу освіти Михайленко С.Л., завідувач райметодкабінету Мартюшина Т.Г., методисти райметодкабінету, провела вивчення діяльності закладу за напрямками:

• організація та здійснення навчально-виховного процессу;

• ефективність управління навчальним закладом;

• науково-методична робота;

• робота з педагогічними кадрами;

• охорона праці, техніка безпеки;

• стан навчально-матеріальної бази.