Свято творчості, краси, інтелекту та ерудиції

22 бер. 2016

Відчуваючи в серці бентежну тривогу
                                                                                          І принадну заграву ясної мети,
                                                                                          Вийшов ти, молодий, на широку дорогу
                                                                                         Щоб по ній вихованців сміливо вести.
                                                                                         Десь, можливо, зустрінеш круті перекати
                                                                                        І вітрів громовите шалене виття,
                                                                                        Але будеш, як Данко, вперед крокувати,
                                                                                       Освячувать дітям шляхи в майбуття.

18 березня 2016 року стало особливим днем для освітян Олександрійського району. Закінчується перший рік роботи молодих спеціалістів. Позаду тривожні хвилювання від першої зустрічі з колегами-вчителями, світлими і добрими очима учнів-вихованців, серйозними й оцінювальними поглядами батьків. Це був час плідної, цікавої роботи, час співпраці, досвіду та пошуку, протягом якого вони звідали  перші радощі, зробили  відкриття, пережили перші прикрощі та несподіванки.

Цьогоріч лейтмотивом традиційного районного свята утвердження молодого вчителя «Педагогічний світанок» стало привернення уваги до теми «Чорнобильська трагедія – радіаційна пам’ять України», адже учнів треба навчати вболівати за трагічні події своєї держави, розвивати потребу будувати, створювати, відроджувати; виховувати почуття сприймання чужого болю як свого, загальнонародного горя – як особистого, почуття любові до людини, до землі, до України.

Справжній феєрверк педагогічних родзинок у низці конкурсів показали 7 молодих педагогів: Адаменко Анжела Миколаївна,  вчитель математики, фізики та інформатики Новопразької ЗШ І-ІІ ступенів; Деркач Роман Олегович, вчитель фізичної культури Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ступенів; Дрючкін Віталій Миколайович, вчитель початкових класів Недогарського НВК; Ільченко Карина Олегівна, вчитель фізичної культури Новопразької ЗШ І-ІІІ ступенів; Ковальова Анна Олександрівна, вчитель початкових класів Протопопівської ЗШ І-ІІІ ступенів; Рагозіна Анастасія Віталіївна, вчитель початкових класів Андріївської ЗШ І-ІІ ступенів; Фордоляк Юлія Ігорівна, вчитель української мови і літератури Долинського НВК.

У своїх візитках (а це – презентації, відеоролики, фрагменти уроків та виховних заходів) учасники продемонстрували найкращі традиції свого навчального закладу щодо вшанування важливих подій і дат у житті нашої країни, зокрема, 30-річчя Чорнобильської трагедії.

Кожен вчитель – це багатогранна особистість, яка відзначається неординарністю, смаком, талантом. Тож у другому турі молоді вчителі  презентували своє улюблене заняття, свої спортивні здобутки і демонстрували свої уміння з написання та декламування віршів, кулінарії, декоративно-прикладного та вокального мистецтва.

Оцінювало виступи молодих вчителів компетентне журі - справжні експерти педагогічної справи:

• Симоненко В.В. - методист районного методичного кабінету відділу освіти;
  • Демченко О.В. - директор районного Центру дитячої та юнацької творчості;
  • Христонько  М.П. - вчитель історії Бутівського НВК, лауреат обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016»;
  • Чернецька В.Д. - вчитель математики Користівської ЗШ І-ІІІ ступенів, лауреат обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року - 2015»;
  • Щербатюк І.І. – методист районного Центру дитячої та юнацької творчості, лауреат районного конкурсу «Педагогічний світанок - 2015» у номінації «Відкриття року».

Конкурсні перегони переросли у справжнє свято, свято творчості і краси, свято інтелекту та ерудиції, свято спілкування з колегами.
     Журі відзначило кожного педагога оригінальною номінацією:

• «Успішний старт» - Дрючкін Віталій Миколайович;
  • «Потенціал року» - Деркач Роман Олегович;
  • «Інтелект» - Рагозіна Анастасія Віталіївна;
  • «Надія року» - Фордоляк Юлія Ігорівна;
  • «Артистичність» - Ковальова Анна Олександрівна;
  • «Унікальність» - Ільченко Карина Олегівна.

Перемогу і звання «Відкриття року 2016» здобула Адаменко Анжела Миколаївна, вчитель математики, фізики та інформатики Новопразької ЗШ І-ІІ ступенів.

Усі конкурсанти гідно витримали випробування і були нагороджені дипломами відділу освіти та цінними подарунками, які вручила Мартюшина Т.Г. - голова районної організації профспілки працівників освіти. Тетяна Григорівна щиро привітала молодих колег і побажала не зупинятися на досягнутому, адже тільки невтомна праця, постійний пошук допоможуть стати їм в ряд майстрів педагогічної ниви.

«Відкриття року 2016» - Адаменко Анжела Миколаївна, вчитель математики, фізики та інформатики Новопразької ЗШ І-ІІ ступенів