11 лют. 2016
Хроніка обласного заходу на базі Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ступенів

10 лютого Добронадіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів приймала гостей із всієї області - слухачів курсів КОІППО імені Василя Сухомлинського. Керівники навчальних закладів (директори, заступники директорів з навчально-виховної, науково-методичної роботи), які викладають предмети освітньої галузі «Суспільствознавство», під керівництвом методиста обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб комунального закладу "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського" Трубіної Валентини Геларіївни, відвідали заклад з метою отримання практичного досвіду з проблеми «Державно-громадське управління як інноваційна система розвитку навчального закладу. Формування ключових і предметних компетентностей у процесі вивчення суспільствознавчих дисциплін».

Добронадіївська загальноосвітня школа в районі є громадсько-активною школою. Учнівський та педагогічний колективи працюють під гаслом: «Хочеш кращим світ зробити – з школи рідної почни ти!». Адже визначальними у становленні виховної системи є не лише ініціатива педагогічного колективу та керівника закладу освіти, а й об'єднання зусиль батьківської громадськості, громадських організацій, органів місцевого самоврядування. Цей досвід роботи є одним з кращих в області. Саме ним і ділилися добронадіївці упродовж роботи семінару.

Гостям було презентовано напрацювання педагогічної спільноти району в розрізі проблемного питання «Про стан державно-громадського управління навчальними закладами району». Із презентацією  «Стан та перспективи розвитку освітянської галузі Олександрійського району» виступила методист відділу освіти райдержадміністрації Ляшко Н.В.

Директор Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ст. Єфімов О.В. продемонстрував позитивні сторони роботи школи упродовж періоду реалізації проекту Всеукраїнського фонду «Крок за кроком»: «Громадсько-активна школа: історія та перспективи розвитку».  У своєму виступі він зазначив, що соціальні зміни та трансформація освітніх систем зумовлюють актуальність ГАШ у світі і, зокрема, в Україні. Успіху впровадження такої моделі начального закладу сприяє відсутність суперечностей законодавства в галузі освіти стандартам ГАШ; зацікавленість педагогів, представників органів місцевого самоврядування; встановлення партнерських стосунків на національному та міжнародному рівнях; підтримка мережі ГАШ обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та Всеукраїнським фондом «Крок за кроком»; постійний розвиток моделі ГАШ шляхом її розповсюдження та якісного вдосконалення; ведення просвітницької діяльності серед громадськості.

Своїми  напрацюваннями в рамках реалізації міжрегіонального освітнього проекту учнів Долинського та Олександрійського районів  «Степові перлини рідного краю" поділився Федоров В.М.,учитель географії та біології Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ст. Він розповів про цікаві пізнавальні експедиції, здійснені разом із учнями по території Олександрійщини та про мандри Україною.

Цікавою була розповідь колишнього випускника школи 1965 року, нині художника Панасюка Миколи Івановича. Він презентував виставку авторських картин,  яку подарував рідній школі, та розповів про свої творчі задуми.

Слухачі курсів відвідали урок історії у 10 класі із теми «Сутність авторитаризму та тоталітаризму». Побували гості і на народознавчому  заході «Обереги, що не губляться в віках», підготовленому Присяжною В.П., вчителем початкових класів Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ст. спільно із директором сільського Будинку культури Двалішвілі Т.Р. та сільським бібліотекарем Якимчук Л.І. Діти цікаво розповіли про народні традиції вважати домашні речі своєрідними хатніми захисниками, продемонстрували їх застосування та подарували учасникам навчальної практики сувеніри-обереги.

Гостям було запропоновано до перегляду фрагмент засідання ради закладу «Самоцінювання роботи навчального закладу за міжнародними стандартами якості діяльності  та планування роботи на 2016 рік» та запропоновано взяти участь у обговоренні відповідного питання, наданні пропозицій щодо роботи навчального закладу.  Проведення заходу  у формі ділової гри зацікавило учасників та надало можливість доторкнутися до процесу прийняття управлінських рішень в ході демократичного обговорення, винесеного на колегіальне засідання. Учасниками ради були секретар Добронадіївської сільської ради Киричата Л.С., голова ради ветеранів села  Чемойдан В.І., директор Будинку культури Родіонова Т.Р., сільський бібліотекар Якимчук Л.І., лідер шкільного парламенту Трикозенко Аріна та лідер волонтерської групи Якимчук Світлана.

Під час проведення круглого столу по підведенню підсумків роботи слухачі навчальної практики мали змогу обмінятися враженнями про відвідини звичайної сільської школи на Олександрійщині, проте незвичайної своїми цікавими проектами та традиціями.

Н.Ляшко, методист відділу освіти