Різдвяна зустріч у Протопопівській школі

25 груд. 2015
Протягом 2008-2015 років відділ освіти райдержадміністрації досить тісно співпрацює із Корпусом Миру США в Україні в рамках реалізації проекту "Молодіжний розвиток". В ході проекту до України прибувають волонтери зі Сполучених Штатів Америки, які протягом двох років живуть та працюють з українськими громадами в населених пунктах району.

Корпус Миру, цю неполітичну, нерелігійну організацію, було засновано Президентом США Джоном Кеннеді у 1961 році з метою професійного обміну та зміцнення миру та дружби між людьми різних національностей і культур. В Україні Корпус Миру працює з 1992 року на підставі двосторонньої угоди між Президентами США та України. Американські добровольці обмінююються досвідом та започатковують дружні стосунки, які часто тривають протягом всього життя.

22 грудня 2015 року 55 американців - волонтерів Корпусу Миру США знову розпочинають роботу в Україні після тимчасової перерви, яку уряд США вимушений був зробити після Революції Гідності. Під час церемонії присяги волонтерами 48-ї групи Корпусу Миру США в Україні було зазначено, що ці 55 волонтерів крокують шляхом тих 250 тис. американців, які вже служили в Україні в маленьких містах та селищах. Ще до приїзду до України добровольці розпочали вивчати мову та знайомитись з базовими принципами та підходами до молодіжної роботи, прийнятими в Корпусі Миру. Група прибула до України 3 жовтня та пройшла тримісячну підготовчу програму в Чернігові та Чернігівській області. Під час тренінгу волонтери були об’єднані в групи по 5 чоловік. Щодня слухачі підготовчої програми мали до 6 годин мовної та кілька годин технічної підготовки. Майбутні волонтери вчились працювати з дітьми та молоддю у школі, молодіжній організації, центрі соціальних служб та центрі реабілітації. У заключній частині тренінгу волонтери підготували та провели молодіжний громадський проект. Разом з тим, відбувався процес адаптації до культурних, побутових та професійних умов проживання в Україні.

Наші дальші кроки співпраці з Корпусом Миру продовжуються. Заступник директора з виховної роботи Протопопівської ЗШ І-ІІІ ступенів Циганкова І.П. взяла участь в урочистій церемонії з нагоди складання присяги, що відбулась в м.Києві. Після складання присяги волонтери роз’їхались по приймаючих громадах в більш ніж в 20 областей України. Вони працюватимуть пліч-о-пліч з українцями у західній та центральній Україні, від Закарпатської до Полтавської області. Одного із них радо зустріли і в нашому, Олександрійському районі. Це -  міс Алесандрія Хайнес із міста-курорта  Форт – Лодердейл, яке знаходиться на східному узбережжі південної Флориди. Алесандрії 23 роки, вона є студенткою університету. Проте, на короткий проміжок часу перерве своє навчання, працюючи у Протопопівській  школі. Символічно, що прибула Алесандрія до громади саме напередодні головного свята католицького світу - Різдва. Тепло зустріла дружня шкільна родина волонтера. Діти продемонстрували свої знання англійської мови, познайомили Алесандрію із традиціями школи, привітали із святом та вручили символічні подарунки на згадку про хвилюючу зустріч.

Маємо надію, що час, який проведе Алесандра в Протопопівській школі, піде на користь дітям, педагогічним працівникам, батькам та самому волонтеру Алесандрі із далекого американського штату Флорида.