Організація освітньої роботи з дітьми 5-річного віку відповідно до вимог програми розвитку дитини старшого дошкільного віку «Впевнений старт»

21 груд. 2015
16 грудня 2015 року на базі Косівського дошкільного навчального закладу «Сонечко» відбулося засідання методичного об’єднання вихователів дошкільних установ району

Відомо, що п’ятий рік життя - особливий період дошкільного дитинства, в якому відбувається бурхливий психічний розвиток дитини, що стимулює кардинальні зміни у розвитку мислення, уяви, пам'яті, сприймання. Діти цього віку вже мають певний життєвий досвід, уявлення про самого себе і навколишній світ, здатні аналізувати й оцінювати власні досягнення. Враховуючи ці особливості, важливо забезпечити кожній дитині перед вступом до школи такий рівень розвиненості, вихованості і навченості, який гарантуватиме їй достатню і необхідну життєву компетентність.

Саме тому 16 грудня 2015 року на базі Косівського дошкільного навчального закладу «Сонечко» відбулося засідання районного методичного об’єднання вихователів дошкільних установ з проблеми «Організація освітньої роботи з дітьми 5-річного віку, відповідно до вимог програми розвитку дитини старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

У ході засідання вихователі мали змогу ознайомитися з творчими здобутками вихователів закладу з даної проблеми, переглянути практичну роботу з дітьми.

Під час теоретичного блоку вихователі ознайомились із сучасними підходами, методами і прийомами організації навчально-виховної роботи з дітьми старшого дошкільного віку за програмою "Впевнений старт".

Своїми педагогічними знахідками поділилася з колегами вихователь старшої групи «Промінчики» Гориславець Ольга Василівна. Вона презентувала методику Шелестової Л.В. «Розвивальне читання», мета якої - вчити дітей старшого дошкільного віку без навантаження читати, сприяти загальному розвитку дитини, а саме інтелекту, мовлення, дрібної моторики, словникового запасу, уявлення про навколишній світ.

Присутні переглянули заняття з грамоти і мовленнєвого розвитку «Пригоди букви Б». Виконуючи різнопланові ігрові завдання під час дидактичної гри «Складіть слово із складів», напольної рухливої гри «Твістер» (уміння грати за правилами й виконувати інструкції вихователя), дидактичної гри «Сліди-склади», вправи «Любе дзеркальце скажи – чи вірно я вимовляю звук Б!», практичного завдання «Викладання букв із покидькового матеріалу» вихованці продемонстрували як вони засвоїли ази читання, букви та звуки українського алфавіту.

Під час усього заняття зберігався веселий, бадьорий настрій дітлахів.

Відділ освіти райдержадміністрації висловлює подяку колективу Косівського ДНЗ «Сонечко», завідувачу дошкільної установи Костюк Л.М., які доклали максимум зусиль для проведення даного заходу.