Майбутнє України в надійних руках

2 лист. 2015
28-30 жовтня 2015 року у Києві відбулася Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», яку організував Національний центр «Мала академія наук України».

Кіровоградську область представляли талановиті діти – учні Новопразького навчально-виховного комплексу Олександрійського району Кісільов Максим та Калашник Тетяна, учні Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназії-інтернату – школи мистецтв) м.Олександрії  Дєлієва Руслана, Пуляєва Анна, Котік Євген та Яковлев Олег. Значна робота у підготовці учнів до  участі у виставці була проведена керівниками  наукових проектів учнів – вчителями фізики та інформатики цих навчальних закладів Мітленко Ларисою Олександрівною та Мірошніченко Олександром Івановичем.

Програма конкурсу передбачала демонстрацію моделей і макетів, стендовий захист науково-дослідних робіт, лекційні заняття, демонстрації експериментів, участь учасників в учнівській конференції з питань енергозбереження, яка проходила в Американському домі.

Загалом на виставці-конкурсі було представлено понад 100 наукових проектів з 23 областей України і міста Києва.

Роботи кіровоградських школярів викликали у членів журі неабияку цікавість, адже їхні розробки вразили практичною спрямованістю та неординарним підходом до вирішення  сучасних енергетичних проблем.

Однією з найцікавіших робіт у номінації «Роботехніка та робототехнічні системи» виявилась робота Кісільова Максима, який запропонував використовувати створену ним робототехнічну систему для реабілітації дітей з особливими потребами та регуляції психологічних станів підлітків, що мають проблеми з навчанням та поведінкою.

Калашник Тетяна запропонувала вирішити енергетичні проблеми людства шляхом колонізації інших небесних тіл та добуванням і переробкою на них корисних копалин.

На виставці Делієва Руслана презентувала автономну систему теплозабезпечення на основі використання сонячної енергії, яка дозволяє перетворювати сонячну енергію в теплову та акумулювати її.

Анна Пуляєва запропонувала для одержання додаткового джерела енергії концентрувати енергію електромагнітного випромінювання навколишнього середовища і передавати до приймача, який генеруватиме сигнали певного діапазону в електричну енергію.

Котік Євген представив проект створення функціональної магнітної дошки, яку можна з успіхом використовувати в освітніх закладах, як альтернативу існуючим шкільним дошкам.

Яковлев Олег поділився власною ідеєю створення ескалатора, який працює на основі сили тяжіння і може з успіхом замінити вже існуючі моделі із значною економією електроенергії.

Юні науковці гідно представили Кіровоградщину на Всеукраїнській виставці-конкурсі «Майбутнє України», адже троє з них Кісільов Максим, Делієва Руслана та Яковлев Олег посіли друге місце у своїх номінаціях, Калашник Тетяна – третє місце. Вони отримали грошові винагороди - гранти для підтримки подальшої роботи над своїми науковими дослідженнями від ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» по 3000 гривень та 1000 гривень відповідно.

Віриться, що саме такі талановиті учні зможуть допомогти стати нашій країні сильною та прогресивною державою. Майбутнє України – у надійних руках.