Герої Крут у пам’яті людській

31 січ. 2017
У навчальних закладах району пройшли інформаційно-просвітницькі заходи

Битва під Крутами – один із важливих сюжетів української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова подія.

З метою вшанування пам’яті подвигу українських юнаків, які героїчно боронили Вітчизну у бою під Крутами в січні 1918 року, увічнення звитяги українського духу і зброї в історичній пам’яті молоді, у навчальних закладах району пройшли інформаційно-просвітницькі заходи.

У Войнівській ЗШ І-ІІІ ступенів учні 8–10 класів: підготували повідомлення про бій під Крутами, декламували поетичні твори,  присвячені юним героям, переглянули документальний фільм «Крути». Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

У Щасливській ЗШ І-ІІ ступенів вчитель історії Бабенко О.О., сільський бібліотекар Міщенко Л.Б. та учні підготували грунтовну розповідь про події, які відбулися на залізничній станції Крути 29 січня 1918 року під час наступу більшовицьких військ на Київ. Воробйова Марія, Столяр Каріна, Воробйов Володимир, Міщенко Даша, Кубіцька Альона, Кубіцька Анастасія з почуттям гордості та патріотизму декламували вірші в пам'ять про тих, хто поклав голову, захищаючи незалежність молодої Української держави. Також переглянули фільми «Невідома Україна» та «Лист без конверта».На завершення заходу пролунав гімн нашої сильної, незалежної, незламної неньки України.

В Андріївській ЗШ І-ІІ ступенів пройшов урок-реквієм «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ» та година спілкування «Пам’яті юнаків-героїв, загиблих під Крутами ».

У 5-8 класах Протопопівської ЗШ І-ІІІ ступенів проведені інформаційні хвилини «Бій під Крутами. Історична правда»; учні 9-11 класів взяли участь у виховному заході «Під Крутами пішли в безсмертя» Школярі переглянули фільми, присвячені подвигу героїв Крут: «Невідома Україна», «Лист без конверта». Перед учнями виступив вчитель історії Риженко В.І., який наголосив, що однією з найтрагічніших сторінок історії є бій під Крутами. Дата 29 січня увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини. Пам'ять про героїв Крут вшанували хвилиною мовчання, завершився захід виконанням гімну України. В шкільній бібліотеці діяла тематична виставка науково-популярної та художньої літератури, присвячена героям бою під Крутами та іншим борцям за незалежність України.

У Червонокамянському НВО пройшла лінійка «Пам’ятай, ти нащадок Крутів»

У Головківському НВК для старшокласників проведено урок-диспут «Юнацтво сповнене надій». Під час заходу старшокласники обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, познайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. У ході диспуту було звернуто увагу на цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму подій під Крутами. Для учасників заходів було організовано перегляд тематичних відеофільмів «Бій під Крутами», «День пам’яті Героїв Крут». Серед учнів 5 – 11 класів було проведено конкурс малюнка «Герої живуть вічно». У шкільній бібліотеці діяла тематична книжкова виставка «Подвиг героїв під Крутами», підготовлено тематичну поличку "Волі народної дзвін".

Проведення таких заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події під Крутами та відчути їх значення у сьогоденні, а також спонукає до поглибленого вивчення історії та культурних надбань нашого народу.