Живий ланцюг дружби на честь Дня Соборності України

20 січ. 2017
Учні Користівської та Протопопівської загальноосвітніх шкіл з’єдналися у символічний живий ланцюг.

День Соборності – державне свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Століттями роз’єднаний український народ визволився з неволі - Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна - з Австро-Угорської імперій - і возз’єднався в єдиній Українській державі.

Акт возз’єднання, злуки є символічним знаком прагнення українського народу до єдності, самостійності. Ця урочиста подія широко святкується в нашій державі та поза її межами; серед традиційних дійств - живий ланцюг Соборності.

Традиція живого ланцюга Соборності України вже поширилася в світі, відтак цьогоріч аналогічні акції єднання відбудуться не лише в Україні, а й у Швеції, Британії, Польщі, Естонії, Канаді, Німеччині й США. Акція символічно об’єднує українців у світі.

20 січня, з нагоди 98-ї річниці від дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної  Республіки, учні Користівської та Протопопівської загальноосвітніх шкіл з’єдналися у символічний живий ланцюг. З’єдналися в одну дружну сім’ю, щоб довести всьому світові: ми - міцний, сильний, дружний, мудрий народ.

Обіймись, Україно!

Нам до болю потрібне єднання!

Обіймись, Україно, навіки обіймись,

Як будеш єдина, то будеш щаслива,

Прапор волі злітатиме ввись!

Висловлюємо щиру подяку начальнику Олександрійського районного відділення поліції Кодаку О.О. за забезпечення успішного проведення флеш-мобу.