Опорні школи: навіщо вони потрібні і якими будуть

23 лист. 2016
Інформація

Нещодавно в м.Києві відбувся семінар керівників шкіл України «Управління освітою та якість освіти в сільській місцевості» за сприяння Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти та KulturKontaktAustria.

Участь у семінарі взяв директор Користівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Правий Віктор Павлович.

На семінарі були присутні Лілія Гриневич – міністр освіти і науки України, Павло Хобзей – заступник міністра освіти і науки України, Ерміне Попелер – посол Австрії в Україні, Вацлав Елен – директор Департаменту шкільної статистики, аналізу та інформаційних стратегій Міністерства освіти, молоді та спорту (Республіка Чехія), Карі Лехтола – старший співробітник з питань освіти обласного державного агентства з адміністративних питань Східної Фінляндії (Фінляндія), Олівія де Фонтана – заступник начальника Інституту управління освітою та підвищення якості педагогічної освіти (Австрія), Гудрун Фіндер – директор федеральної школи граматики (Австрія).

Україна нещодавно започаткувала етап реформи, мета якої –  оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів в сільській місцевості. Таким чином опорні школи як інструмент підвищення якості та ефективності освіти в сільській місцевості. У той же час місцевій адміністрації надано більше відповідальності щодо управління мережею реструктурованих загальноосвітніх навчальних закладів. Семінар пропонує платформу для того, щоб дізнатися передовий досвід Австрії, Чехії та Фінляндії в управлінні шкільною мережею і створенні нової асоціації керівників опорних шкіл в якості ключових дійових осіб в процесі реформи. Основна мета полягає в тому, щоб підвищити якість освіти в сільській місцевості та поставити внутрішню оцінку якості освіти в центр основних обов’язків директора.

Відбувся обмін досвідом роботи між директорами опорних шкіл нашої держави. Директори опорних шкіл мали можливість поставити купу запитань міністру освіти і науки України, заступнику міністра освіти і науки України, іншим відповідальним особам Міністерства освіти і науки України.

Такі семінари дають можливість оцінити власні можливості, порівняти рівень реформ власних на рівні державних вимог і зробити правильні висновки.