Здоров’язбережувальні технології - провідний напрямок розвитку освіти

14 черв. 2016
Обласний постійно діючий семінар на базі Цукрозаводського і Головківського НВК

08-09 червня 2016 року відповідно до плану роботи КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» на базі  Цукрозаводського навчально-виховного комплексу та Головківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» науково-методичною лабораторією основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та охорони праці (завідувач – Желєзнова Т.П., методисти – Барсукова С.Л., Ткаченко С.В.) було проведено обласний постійно діючий семінар з проблеми «Модернізація методичної роботи в контексті суспільних трансформацій та забезпечення рівного доступу до реалізації якісної здоров’язбережувальної освіти».

Семінар мав на меті окреслити основні вектори державної освітньої політики щодо модернізації методичної роботи в галузі впровадження здоров’язбережувальних проектів і програм, проаналізувати рівень методичної роботи в контексті суспільних трансформацій, розглянути своєрідність забезпечення рівного доступу до реалізації якісної здорорв’язбережувальної освіти, ознайомитися з новими превентивними здоров’язбережувальними проектами та програмами.

Учасниками постійно діючого семінару стали 40 методистів методичних кабінетів (центрів) відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, міських рад, керівників методичних об’єднань, відповідальних за викладання предмета «Основи здоров’я» та впровадження превентивних здоров’язбережувальних проектів у Кіровоградській області.

Учасників  семінару гостинно прийняли колективи Цукрозаводського НВК (директор Т. Лещенко) та Головківського НВК (директор А. Куруп), які презентували досвід роботи з підвищення результативності і якості навчального процесу за допомогою модернізації методичної роботи в контексті суспільних трансформацій.

Гостей привітали начальник відділу освіти райдержадміністрації  Олена Полтавець, методист РМК Ірина Федоренко, депутат Кіровоградської обласної ради Ірина Чемерис.

Присутні стали учасниками Першої регіональної (не)конференції для педагогічних працівників EdCamp Олександрійщина – 2016 «Ми будуємо спільноту відповідального вчительства» і отримали сертифікати, які засвідчують участь у (не)конференції. Під час зазначеного заходу учасники семінару мали змогу попрацювати в малих групах за локаціями:

• «Інформаційна система методичного забезпечення» (авторська майстерня, заступник директора з навчально-виховної роботи Цукрозаводського НВК Олександр Даценко);
  • «Моя здорова сім’я» (презентація, депутат Кіровоградської обласної ради Ірина Чемерис);
  • «Трансформація: педагог як новатор» (майстер-клас, учитель початкових класів Цукрозаводського НВК Олена Корнієнко);
  • «Неймовірний потенціал у наших руках» (міні-тренінг, волонтери із США Ванесса та Алессандрія);
  • «Ключові компетентності для навчання упродовж життя: європейські здоров’язбережувальні орієнтири «Живи здорово» (еволюційна панель, учитель Новопразького НВК Ірина Півняк);
  • «Арт-терапія: створюємо вінок здоров’я» (майстер-клас, Світлана Козак, Тетяна Моздолевська, Ольга Татусько, Наталія Гавінська).

У Головківському НВК гостей радо зустріли директор А. Куруп та його заступник з навчально-виховної роботи В.Перевізняк, які розкрили питання здоров’язбережувальних технологій навчання та ознайомили присутніх із спортивним комплексом закладу.

Під час підведення підсумків учасники мали можливість обмінятися думками та досвідом  щодо реалізації здоров’язбережувальних методів інтерактивного навчання та формування в учнів позитивної мотивації щодо дбайливого ставлення до свого здоров’я: результати та перспективи.