Показовий День Цивільного захисту в Олександрівській школі

15 трав. 2017

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 12 травня в Олександрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся показовий День Цивільного захисту.

На захід були запрошені завідувач районним методичним кабінетом Мартюшина Т.Г., головний спеціаліст відділу освіти Михайленко С.Л., методист Козир С.М., майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки Центру Бугрій М.А., 2 державний пожежно-рятувальний загін     У ДСНС України у Кіровоградській області, керівники та заступники директорів шкіл з навчально-виховної роботи, вчителі Захисту Вітчизни всіх навчальних закладів району.

Почався День цивільного захисту із лінійки, де були визначені основні завдання дня ЦЗ. Програма показового Дня цивільного захисту в школі була цікавою й насиченою. Для учнів було проведено різнопланові заходи, зокрема відкриті уроки і виховні години, вікторини, відпрацювання нормативів ЦЗ, практичні заняття з надання домедичної допомоги постраждалим, комбінована естафета, тренування по користуванню індивідуальними засобами захисту, зокрема, протигазом.

Майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки Центру Бугрій Микола Анатолійович продемонстрував сучасні засоби індивідуального захисту населення, приладів радіаційної і хімічної розвідки; ознайомив присутніх з вибухонебезпечними предметами; діями в умовах надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Заняття супроводжувалась демонстрацією приладів, обладнання, предметів, виконанням тренувальних вправ.

Окремим етапом Дня ЦЗ за сигналом було проведено оповіщення учасників навчально-виховного процесу про пожежу на території школи. Учні під керівництвом учителів організовано, без паніки, згідно з планом евакуації покинули приміщення школи та вийшли на подвір’я навчального закладу. Саме в цей час на подвір’я школи заїхала пожежна машина і розпочалися рятувальні роботи щодо гасіння умовної пожежі та рятування «потерпілого» з 2 поверху задимленої школи. Затамувавши подих, учні спостерігали за діями рятувальників і оплесками вітали їх після рятувальних робіт. Потім медичними працівниками Олександрівської амбулаторії сімейної медицини на чолі з лікарем Холод М.В. була надана перша медична допомога постраждалому, після чого відбулося відпрацювання учнями нормативів по наданню першої медичної допомоги

Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя.

Школярі та гості мали можливість переглянути показові виступи чергового караулу 2 державного пожежно-рятувального загону У ДСНС України у Кіровоградській області (показ техніки, бойове розгортання, гасіння умовної пожежі, роботу аварійно-рятувального обладнання). Надзвичайне зацікавлення школярів викликали конкурси та вікторини, які підготували для дітей наші рятувальники під безпосереднім керівництвом начальника ОМРВ У ДСНС України в Кіровоградській області Колісника Д.О. та фахівця 2 ДПРЗ Шабанової С.О.

Завершенням проведення Дня цивільного захисту стала підсумкова лінійка, на якій були підведені підсумки проведення показового Дня цивільного захисту, проведеного під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!».

Захід був проведений на достатньому організаційно-методичному рівні. Успіх його великою мірою залежав від його завчасної підготовки, чіткого керівництва, підбору заходів та правильного визначення складу учасників. Педагоги обмінялися досвідом організації навчальної роботи з питань безпеки життєдіяльності, а школярі отримали багато корисної інформації та закріпили її на практиці.

Директор школи Н.Глущенко