За досвідом до Щасливської школи

8 груд. 2016
Вчителі Щасливської школи ділилися досвідом та провели свято

Майстерність вчителя здобувається під час участі його у пізнанні нового, кращого, позитивного, методично вірного та перевіреного практикою досвіду роботи. З метою набуття школярами історичної й інших компетентностей відповідно до державних вимог із загальноосвітньої підготовки учнів, окремою структурною складовою програми вперше стають спеціальні уроки – практичні заняття. Колективна робота вчителів району  над удосконаленням своєї майстерності в ході проведення практичних занять під час вивчення історії у 7,8 класах продовжується упрожовж 2014-2016 років.

Цього разу над удосконаленням педагогічної майстерності працювали молоді колеги: вчителі історії Користівської й Андріївської загальноосвітніх шкіл Данильчук М.Г. і Кучинська Т.А. Вони завітали до Щасливської ЗШ І-ІІ ступенів, щоб ознайомитися із досвідом проведення практичної роботи у 8 класі вчителем історії Бабенко О.О.

Під час уроку з історії України на тему «Військове мистецтво, побут та традиції українського козацтва» вчителі пересвідчилися, що така форма роботи уможливлює розвиток предметних умінь, сприяє формуванню ключових елементів та історичної компетентності відповідно до вікових особливостей учнів. В ході практичного заняття знання учнів з історії України тісно перепліталися із знаннями, отриманими під час вивчення української літератури - повісті А.Чайковського «За сестрою»; художньої культури - було продемонстровано репродукцію картини Іллі Репіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану»; музичного  мистецтва - виконання патріотичних пісень. Такі заняття в курсі історії мають подвійну мету: є способом узагальнення вивченого матеріалу на основі опрацювання історичних джерел та важливим засобом формування предметних умінь і навичок учнів.

У ході обговорення практичного заняття колеги відзначили багато позитивних моментів у спільній роботі вчителя та учнів.

А ще гості стали учасниками прекрасного дійства, яке проходило у шкільному музеї етнографії - «Світлиці». Це було справжнє свято, на яке завітали учасниці народного співочого колективу села Щасливе. У ньому брали участь усі – і вчителі, і учні, і гості.

Звучали українські народні та обрядові пісні про живильну силу батьківської криниці.А ще присутні мали змогу послухати авторські пісні вчителя музичного мистецтва Івана Васильовича Пєшка. Чарівні мелодії надовго залишаться у вдячних душах присутніх.