ОБЛАСНИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ "УКРАЇНСЬКА ПАЛЯНИЦЯ"

10 жовт. 2016
Хліб – життя, добробут, людське благословення. Тому особливого значення набуло використання хлібних виробів в українській обрядовості.

Виховання національно-свідомого громадянина нашої держави можливе лише на високих ідеалах і традиціях українського народу. Однією з них є шанобливе та бережливе ставлення до хліба.

Хліб і держава… Хліб і людина … Хліб і життя… Ці поняття нероздільні, злиті воєдино, бо нема на Землі продукту більш матеріального, поняття більш морального.

Обласний етап Всеукраїнського фестивалю «Українська паляниця» відбувся в обласному Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. У ньому взяли участь 12 команд з різних районів Кіровоградської області. Олександрійський район представляли команда «Краєзнавці» Ізмайлівської ЗШ І-ІІІ ступенів та представники Новопразького БДЮТу.  Учасники фестивалю  підготували виставку хлібних виробів і презентували театралізований виступ «Давній обряд обжинків». Всі виставкові зразки  діти випікали разом з батьками, вчителями, керівниками гуртків. Асортимент виробів справді вражав: і паляниці, і весільні короваї, пиріжки, рогалики, весільні шишки, паски, різне солодке печиво, різноманітні композиції із хліба. Крім того, виставка милувала око різнобарв’ям вишитих рушників, старовинного посуду, експозицій в українському стилі.

«Нема кращої квітки, ніж пшеничний колос, нема кращого саду, ніж квітуче пшеничне поле, нема кращого аромату, ніж запах свіжовипеченого хліба» - так говорить народна мудрість. Хліб – це радість, це сила, це краса, це історія нашої держави. Є хліб – буде і мир, і щастя на Землі!