Навчальні екскурсії і навчальна практика: відпочиваємо з користю

7 трав. 2018
Проведено виїзний семінар-практикум учителів біології

05 травня 2018 року проведено виїзний семінар-практикум учителів біології, який був присвячений  питанню «Навчальна практика та екскурсії – шлях до розвитку природничих компетентностей учнів».

Навчальні екскурсії та навчальна практика - це форми роботи, спрямовані на вивчення учнями при керівній ролі вчителя певних явищ, процесів, предметів через безпосереднє їх сприймання і спостереження в конкретному виробничому, природному середовищі. Вони мають виключно важливе значення:

• відбувається накопичення в учнів змістових уявлень, які слугують основою для формування біологічних понять;
  • забезпечують зв’язок теорії з практикою, дають змогу показати учням в натуральному вигляді біологічні об’єкти, які є умовах певної місцевості і можуть  бути використані для безпосереднього вивчення чи ознайомлення з ними;
  • для реалізації краєзнавчого принципу у викладанні  предметів.

То ж у ході семінару учителі обмінялись досвідом проведення навчальних екскурсій і навчальної практики у своїх закладах, обговорили можливості застосування практичних навичок і набутих знань на практиці та формування в учнів ключових компетентностей.

Шевцов Анатолій Олексійович, учитель Куколівського НВК, поділився досвідом організації роботи над дослідницькими проектами, які є пріоритетними і при яких діяльність учнів носить творчий, самостійний характер, а діяльність вчителя перетворюється на консультативну. Потому Анатолій Олексійович провів для присутніх природничий «Натурквест», який ще більше згуртував усіх, нестандартно розважив, сприяв неформальному спілкуванню.

За підсумками семінару присутні відзначили важливість якісної біологічної освіти в новій українській школі. Адже потреба в спілкуванні з природою, інтерес до пізнання її законів, мотиви поведінки і діяльності по охороні природи є найважливішим засобом формування гармонійної, всебічно розвиненої особистості, що володіє знаннями й навичками екологічно доцільної поведінки в природі.