Інклюзивна освіта: крок за кроком

5 бер. 2018
Відбувся обласний семінар учителів закладів загальної середньої освіти, які навчають учнів з особливими освітніми потребами

28 лютого на базі Войнівської ЗШ І-ІІІ ступенів відбувся обласний семінар учителів закладів загальної середньої освіти, які навчають учнів з особливими освітніми потребами з проблеми: «Формування і розвиток ключових компетентностей учнів з особливими освітніми потребами», на чолі з Червонець Інною Володимирівною – завідувачем науково-методичної лабораторії з інклюзивного та інтегрованого навчання та Коваленко Ольгою Валеріївною – завідувачем  РПМПК.

Директор школи Покотило Світлана Валеріївна розповіла про впровадження інклюзивної освіти у Войнівській ЗШ, особливу увагу звернула на підтримку відділу освіти Олександрійської РДА та Олександрійської районної державної адміністрації щодо оснащення кабінетів для корекційно-розвиткових занять мультимедійним обладнанням, науково-методичною літературою та роздатковим матеріалом для дітей з ООП.

Заступник директора з НВР Павліщева Анна Станіславівна провела цікавий та змістовний майстер-клас для колег "Створення якісного інклюзивного середовища у загальноосвітньому закладі", поділилася досвідом роботи  щодо організації інклюзивного навчання, ознайомила присутніх із планами на майбутнє та наголосила на тому, що задача педагогічних колективів створювати якісне інклюзивне освітнє середовище, бо це є пріоритетом Нової української школи.

Учасники семінару відвідали уроки читання у 2-му та 4-му інклюзивних класах (уроки проводили вчителі початкових класів Ковпак З.І. та Лапко Л.О. й асистенти вчителів Пузанкова М.О. та Рисухіна О.В.) та мали змогу побачити, як співпрацюють асистенти учителів із вчителями протягом уроків. Педагоги поділилися досвідом роботи по використанню різного виду дидактичного матеріалу.

Практичний психолог Нощенко К.М провела тренінг з учнями з особливими освітніми потребами "Творимо казку". Класний керівник 3-А класу Бабка С.В. показала тренінгове заняття із учнями "Ти - особливий".

Гості отримали задоволення від проведення семінару та щиро дякували його організаторам.