«Магічні коди писанок»

27 лют. 2018
Майстер-клас для вчителів трудового навчання

Великоднє яйце — невід'ємний атрибут святкування Великодня або приходу весни. За давньою традицією до цієї нагоди фарбували або розписували яйця. Існують різноманітні техніки декорування великодніх яєць: писанки, крашанки, травленки, крапанки, драпанки, сламенки, наклеянки, дротянки, мальованки, яйця-вишивки, бісерки, ажурні, каскарони…
     Опановувати прості техніки декорування великодніх яєць діти починають ще з дитячого садочка. А вже школярами вчаться стародавнім і сучасним, оригінальним  способам виготовлення цього святкового атрибуту, який стане окрасою святкового столу.
     27 лютого вчителі трудового навчання району удосконалювали навички найдавнішої та, без перебільшення, найкрасивішої техніки - писанкарства. На базі відділу освіти вчитель трудового навчання Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів Романів О.П. провела майстер-клас з писанкарства «Магічні коди писанок».
     В магічній атмосфері пломінчика свічки з солодко-медовим присмаком бджолиного воску, в доброму настрої та з чистими помислами учасники майстер-класу творили народні мініатюри. Кожен зробив власну, неповторну писанку, адже у кожного – свій Всесвіт, своє життя, своя любов.
     Отриманий досвід створення магічного оберегового писанкового кола вчителі передадуть учням на уроках та під час позакласної роботи.