Відбулося виїзне засідання районної школи волонтерів

15 груд. 2017
З нагоди Міжнародного дня волонтера у Войнівській ЗШ І-ІІІ ступенів відбулося виїзне засідання районної школи волонтерів, у якому взяли участь 25 учнів із 15 закладів освіти району.

. Господарі гостинно зустріли учасників засідання та провели цікаву екскурсію навчальними приміщеннями та до музею школи. Волонтери із зацікавленням слухали розповідь шкільних екскурсоводів Докієнко Карини та Каленчук Аміни про колекції старожитності,  в створенні експозицій яких брали участь не тільки вчителі, учні школи, а й жителі села.

Далі методист Демченко А. О. провів тренінг на тему «Волонтери -  люди доброї волі», з метою ознайомлення учнів із поняттям «волонтер», створення умов для виховання небайдужого ставлення до людей, які потребують допомоги; стимулювання пізнавального інтересу до основ моральної культури.  Під час тренінгу волонтери району більш досконаліше пізнали історію виникнення волонтерського руху в світі та Україні, визначних постатей, постфактум названих волонтерами, ознайомилися з календарем волонтера. На завершення кожен учень пройшов анонімний «Тест на доброту», визначивши свій рівень доброти.

Традиційно такі заняття несуть багато цікавої інформації, спілкування.  Волонтери району ділилися досвідом роботи з реалізації акції «Зірка пам’яті», розповідали про відвідування ветеранів, надання їм посильної допомоги по господарству та зазначали, що такі зустрічі приносять обопільне задоволення, адже кожен отримує частинку щастя, посмішку, таку бажану увагу та відчуття потрібності.

Методист Гавриленко Н.І. провела майстер – клас по виготовленню новорічних сніжинок для оздоблення інтер’єру школи, класу.

На сесії районного парламенту дітей  11 жовтня 2017 року було прийнято рішення провести у закладах освіти району до Дня благодійності в Україні, що відзначається у другу неділю грудня,  акцію «Подаруй радість кожному». У результаті акції учнями району для вихованців дитячого будинку «Перлинка» та дитячого будинку сімейного типу «Світанок» було зібрано багато різноманітних забавок: м’які іграшки, розвиваючі ігри, дівчаткам – предмети для створення зачісок, хлопчикам – машинки.

У кожного із нас є спогади дитинства, багато з яких пов’язані з іграшками, які дарували нам краплинку щастя, а також вчили  нас дбати про інших. Цього сонячного грудневого дня волонтери відчули незабутні емоції від зустрічі  з маленькими мешканцями цих будинків.