Агро-заняття «Хліб - усьому голова»

1 груд. 2017
На базі Новопразького дошкільного навчального закладу «Рукавичка» відбулося засідання районного методичного об’єднання вихователів закладів дошкільної освіти району.

Агро-заняття, які знайомлять допитливих дошкільників із аграрним світом своєї місцевості, зацікавили і стали улюбленими для дошкілля Олександрійщини. Тому 29.11.2017 року вихователі Новопразького ДНЗ «Рукавичка» під час засідання методичного об’єднання вихователів закладів дошкільної освіти презентували своє бачення проведення агро-заняття «Хліб – усьому голова».

На занятті дошкільники закріпили знання про найважливіші цінності в житті людини; здійснили віртуальну подорож «Від зернятка – до хліба»; повторили назви хліборобських професій. Та найбільш цікавим для усіх присутніх, а найперше для дітей, став майстер-клас щодо замішування тіста та створення справжніх калачів. Дошкільники занурилися у веселу ейфорію змагань «Чий калач найкращий» та з великим нетерпінням чекали, доки кухар спече їхню випічку, щоб посмакувати власноруч зроблену здобу.

Такі форми роботи сприяють нагромадженню досвіду особистісних відносин дітей до системи цінностей української спільноти; звертають увагу, скільки вкладено багато клопіткої праці людей різних професій, доки хлібина прийде з лану до наших домівок. І віриться, що після таких пізнавальних занять, майстер-класів наші діти шануватимуть хліб, поважатимуть працю людей села.

Під час засідання вихователь старшої групи Новопразького ДНЗ «Рукавичка» Коханова Тетяна Вікторівна ознайомила слухачів із сучасними формами, методами проведення занять для дошкільників, які вона використовує під час освітньої діяльності.

Вихователь Головківського НВК Братченко О.М. презентувала цікаву, нову форму роботи з дошкільниками - соціальну і фінансову освіту дітей дошкільного віку. Вона ознайомила учасників з концепцією програми соціальної і фінансової освіти дітей від 3 до 6 років «Афлатот», яка допомагає дошкільнятам усвідомити, хто вони є і як слід взаємодіяти з іншими людьми, надихає дітей вивчати свої права і обов’язки, вчить планувати бюджет, раціонально використовувати ресурси, оцінювати наявні можливості, формує підприємницький дух, а також акцентує увагу на ролі сім’ї та сімейних цінностей у вихованні. Поглибити набутий досвід та розширити уявлення про сутнісно-змістові особливості роботи за програмою вихователі зможуть у подальшій практичній діяльності.

Відділ освіти райдержадміністрації висловлює подяку колективу Новопразького ДНЗ «Рукавичка», керівнику дошкільної установи Данильченко Н.В., які доклали максимум зусиль у проведенні даного заходу.