Мужності й геройства свято

13 жовт. 2017
У Користівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено виховний захід «Герої України від минулого до сьогодення»

День захисника Вітчизни -
Мужності й геройства свято.
І ми вклоняємося тим,
Хто літ тому назад багато
І тим, хто нині з автоматом
Наш спокій береже і захищає
Всю нашу велику родину,
Рідну землю свою - Україну.

У переддень великого релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке в Україні з 1999 року відзначається як День українського козацтва, а з 2014 року указом Президента України Петра Порошенка на свято Покрови призначено День захисника України, у Користівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено виховний захід «Герої України від минулого до сьогодення».
   На гостину до школярів завітали працівники Олександрійського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та воїни, учасники антитерористичної операції: молодший сержант Панагбєєв Олександр Сергійович та старший сержант Далієв Андрій Володимирович.
   Із привітальним словом із нагоди свята до присутніх звернувся директор закладу, Заслужений працівник освіти України Правий В.П. Учасники літературно-музичної композиції повернули учнів та гостей до національних витоків, духовної пам’яті, ще раз відкрили славну сторінку нашої історії та згадали про козаків минувшини, козаків сучасності, мужніх захисників Вітчизни, їхнє життя, звідки вони черпають сили, наснагу, міць…
   Гості поділилися зі школярами спогадами про свою участь у захисті рідної землі, відповіли на численні запитання дітей. У своїх виступах вони особливо наголошували на важливості підтримки їх в зоні бойових дій саме учнями шкіл - їхні листи та малюнки для бійців стали справжніми оберегами. Із собою воїни принесли бронежилет, пошкоджений кулями та осколками, який дійсно врятував життя одному з героїв. Хлопчаки із запалом почали його приміряти.
   Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять всіх загиблих за незалежність України.
   Працівниця Олександрійського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Спересенко Діана Борисівна привітала воїнів-учасників АТО і вручила їм пам’ятні подарунки.
   Захід дійсно мав потужну виховну силу, адже саме безпосереднє живе спілкування з бійцями, їх розповідні про воєнні будні і допомагають молоді усвідомити необхідність захищати рідну землю, зростати справжніми її патріотами. Гідними нащадками козаків,Української повстанської армії є сьогоднішня молодь, яка вже має право називатися захисниками України, бо брала активну участь у Революції гідності, допомагає і підтримує українську армію з початку війни на сході. Не стоять осторонь подій і користівські школярі: вони систематично надають допомогу воїнам АТО.
   Пам’ять – одна з найцікавіших властивостей людини. Так, як не можна забувати своїх батьків, так не можна забувати свій народ та його історію. Так, як не можна забувати своїх рідних, близьких ні в хвилини радості, ні в години печалі, так не можна забувати землі нашої, бо це – першооснова. З неї ми вийшли, до неї ми і прийдемо, людина не може називатися людиною, якщо вона не має ні мови, ні пісні, ні пам’яті, ні роду.
Пам’ятаймо про це.

Нехай ніхто не половинить  твоїх земель, не розтина,
Бо ти єдина, Україно, бо ти на всіх у нас одна.
Одна від Заходу й до Сходу, володарка земель і вод –
Ніхто не ділить хай народу, бо не поділиться народ.