Захоплення на все життя

15 вер. 2017
У Користівській ЗШ І-ІІІ ступенів відбувся єдиний Олімпійський урок

У рамках проведення Олімпійського тижня в Користівській ЗШ І-ІІІ ступенів відбувся єдиний Олімпійський урок, на котрий було запрошено земляка, жителя села Протопопівка, майстра з радіоспорту Калашніка Анатолія Васильовича. Гостя з таким рідкісним захопленням представив директор школи Правий В.П.

Анатолій Васильович народився 13 вересня 1948 року в сім’ї Василя Гавриловича та Ганни Климівни Калашніків. Цей рід має давнє коріння: один із предків по материнській лінії був відзначений у боях Першої світової війни, за що йому було присвоєно звання унтер-офіцера і дано дворянський титул. Предки по батьковій лінії були селяни, жили в вольних хуторах на Єкатеринославщині. За часів Столипіна прадід свій рід вивів і заснував хутір Ярок (він є і зараз поблизу Вольногорська).

Свою зацікавленість ультракороткими хвилями Анатолій Васильович пов’язує з навчанням у шкільному гуртку, потім під час навчання в Криворізькому професійно-технічному училищі юнак відвідував радіоклуб. І вже десятки років небанальне захоплення, яке потребує багато особливих знань, терпіння й часу, не відпускає нашого земляка.

Із 1976 по 2011 роки Анатолій Васильович працював на залізниці (спеціалізація «прибори виявлення нагріву аварійних букс»), а паралельно із роботою не полишав і улюблену справу – радіоспорт, з якого має численні нагороди: грамоти, дипломи, кубки. Найбільш вагомими для себе вважає Диплом 1982 року центрального радіоклубу Радянського Союзу, присвячений 25-річчю запуску супутника Землі (Диплом ІІІ ступеня – третє місце в СРСР із супутникового зв’язку), Диплом 1984 року перших Міжнародних змагань із супутникового зв’язку (10 місце у світі), Диплом на честь 75-річчя боїв, які вели українські січові стрільці на горі Лисоня поблизу міста Бережани з військами царської Росії, Диплом 1998 року за встановлення двосторонніх радіозв’язків в період активності на честь 350-річчя переможної битви на Жовтих водах на початку Визвольної війни українського народу під проводом гетьмана Богдана Хмельницького, Диплом 1990 року «Козацька слава» на честь 500-річчя козацького руху в Україні. За роки незалежності України Анатолій Васильович теж має безліч перших місць в змаганнях із радіозв’язку на ультракоротких хвилях.

Учні із захопленням слухали розповідь Майстра, людини, яка живе поруч із нами в селі, але досягла таких висот. Його відданість улюбленій справі є гідним прикладом для молоді.